ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» – світлотехнічне виробниче підприємство, що займається проектуванням, конструюванням та виготовленням освітлювальних приладів.

Слово «ВАТРА» – благозвучна карпатська назва багаття, щонайкраще символізує сутність і специфіку роботи колективу підприємства.

Засновано 1957 у місті Тернопіль як державне підприємство «Електроарматура». Від 1971 – виробниче об'єднання (ВО), від 1988 – науково-виробниче об'єднання (НВО), від 1996 – відкрите акціонерне товариство (ВАТ). Від 2006 – ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА».

При підприємстві було створено «ВПКТІсвітло» (1977), яке займалось удосконаленням технології виробництва світлотехнічної продукції та Український світлотехнічний інститут (1992), яке займалось випробовуванням та сертифікацією світло- та електротехніки.

Керівниками підприємства в різні роки були: Є. Журавльов (1957-1963), П. Пижов (1963-1969), М. Кондратик (1969-1977), Р. Яремчук (1977-2002, президент Корпорації 2003-2007).

Сьогодні керівником ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» є Щиренко Василь Васильович (від 2002).

З 1965 року підприємство повністю переорієнтувалось на випуск світлотехнічного обладнання. В цей період були розроблені і освоєні світильники для хімічної та гірничорудної промисловості. З 1971 року підприємство почало виробництво побутових світильників різних груп: люстри, бра, настільних ламп, торшерів. В 1975 році розпочався випуск пускорегулюючих апаратів. У 1978 році освоєно виробництво потужних прожекторів. У 1982 році створено виробництво технологічного обладнання, інструменту і оснастки.

На рубежі тисячоліття завод повністю оновив номенклатуру. Розроблено та освоєно десятки типів сучасних світильників та прожекторів для освітлення вибухонебезпечних та промислових об’єктів, вуличного муніципального та дорожнього освітлення, для адміністративно-громадських приміщень.


Є чим пишатись!

В даний час підприємство є найбільшим виробником світлотехніки на пострадянському просторі. Цілком забезпечуються потреби України щодо промислової світлотехніки. Понад 60% своєї продукції підприємство поставляє на експорт.

Серйозна увага приділяється розробці та випуску енергоефективних освітлювальних приладів з застосуванням високоінтенсивних джерел світла - світлодіодів. Удосконалюються наявні конструкції та освоюються нові з поліпшеними споживчими властивостями.

Уся продукція сертифікована в системах УкрСЕПРО та ряду зарубіжних центрів сертифікації. Вибухозахищена продукція відповідає вимогам ATEX - Directive 2014/34/EU і Технічного регламенту Митного Союзу "О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах" (ТР ТС 012/2011). Система управління якістю на виробництві сертифікована за міжнародним стандартом ISO 9001.

У 2006 році розпочато випуск світлодіодних конструкцій освітлювальних приладів.

В 2010 році відбувся запуск виробництва друкованих плат для світлодіодних матриць.

В 2012 році спільно з німецьким сервісним центром будівельних технологій та освітлення DIAL GmbH створено спеціальний плагін, який дозволяє проводити комп'ютерне проектування освітлення в програмі DIALux, на основі фотометричних характеристик світильників та прожекторів Корпорації ВАТРА.

З 2018 року окремим напрямком стає виробництво обладнання для освітлення аеродромів та злітно-посадкових смуг.

ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» володіє власним науково-технічним потенціалом, здатним виконувати на високому технічному рівні розробку, підготовку виробництва й освоєння нової техніки. У його склад входять:

  • конструкторсько-технологічний центр із відділом дизайну, конструкторськими і технологічними бюро, відділом проектування спецтехнологічного оснащення, спецконструкторським бюро проектування оснащення й інструменту, дослідно-випробовувальною лабораторією, експериментальною лабораторією;
  • відділ якості і конкурентоздатності з комплексною дослідницькою лабораторією, бюро метрології і бюро стандартизації.

На власній випробовувальній базі проводяться дослідження зразків освітлювальних приладів.

Розробка засобів технологічного оснащення і нових технологічних процесів виконуються службою головного технолога, а також іншими спеціалізованими вітчизняними і закордонними організаціями.

Наприклад, разом з фірмою АТОТЕСН (Німеччина) впроваджено технологічні процеси і спеціальне оснащення для нікелювання, позолоті і чорного цинкування. Разом з фірмою AMADA (Японія) введено в дію координатно-револьверний прес гнуття з ЧПУ.

ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» неодноразово вигравало тендери на важливі державні замовлення. Зокрема, значним досягненням «ВАТРИ» є створення прожекторної техніки - 10 тис. прожекторів для спортивних об'єктів 22-х Олімпійських ігор (1980 рік), а також освітлювальних приладів для Палацу культури «Україна» (126 позолочених люстр), Національної опери України, сесійної зали Верховної Ради України у Києві, об'єктів космодрому «Байконур» (Казахстан).

Серед сучасних виконаних проектів: Миколаївський морський порт Bunge (США) - Bunge Україна Зерновий термінал і маслоекстракційний завод, АрселорМіттал - Кривий Ріг Коксохімічне виробництво, ЗапоріжСталь киснево-комресорний цех, логістичний перевантажувальний комплекс М.V.Cargo спільно з Cargil Corporation в Одеській області - детальніше ознайомтесь в нашому ПОРТФОЛІО

 

Ми виготовляємо освітлювальні прилади, які вже давно зарекомендували себе, працюючи в шахтах і рудниках, на підприємствах видобутку й переробки нафти й газу, металургійних комбінатах, хімічних заводах, об'єктах транспортної інфраструктури (залізниці, морські й річкові порти, автодороги), текстильних і харчових фабриках. Окремим напрямком є прожекторне освітлення спортивних споруджень (стадіонів і т.п.), а також великих відкритих просторів.

 

Відкрито Торгові дома в Європі, зокрема в м. Краків (Польща).

ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» бере участь у спеціалізованих виставках та проводить світлотехнічні конференції з метою донесення інформації щодо споживчих властивостей світлотехнічних виробів до безпосередніх споживачів та проектантів.

Ми пропонуємо ефективне, енергоекономне i комфортне свiтло!

Контакти

Багатоканальний тел.:
+380 (352) 47-05-00 * (внутрішній телефон абонента)


Дирекція
тел.: +380 (352) 52-31-37
факс: +380 (352) 52-54-49

Продажі
тел.: +380 (352) 47-05-00 * 1008
vatra.market@gmail.com

Карта