Згідно з договором про співпрацю між ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» та Командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України підприємством протягом 2015 – 2018 років здійснено розробку, випробування і освоєння серійного виробництва сучасних засобів світлотехнічного забезпечення польотів, в тому числі аеродромних посадкових прожекторів АПП, маяка імпульсного та комплекту світлосигнального обладнання аеродромів з посадковими вогнями малої та середньої інтенсивності «Фотон» для заміни існуючого парку морально і фізично застарілого світлосигнального обладнання аеродромів державної авіації.

         Підприємство раніше займалось випуском аналогічної продукції, яке було припинено у зв’язку з розпадом Радянського Союзу і відсутністю замовлень для потреб України.

         Аеродромні посадкові прожектори АПП забезпечують візуальний захід повітряного судна на посадку та посадку у складних метереологічних умовах вдень та простих метеорологічних умовах вночі з метеомінімумом (100 х 1500)м.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        фото https://www.slovoidilo.ua/
До складу комплекту світлосигнального обладнання «Фотон» входять:

 1. Посадкові аеродромні вогні ВКО малої інтенсивності з світлодіодними джерелами світла, які призначені для позначення злітно-посадкової смуги та периметру руліжних доріжок.
 1. Посадкові аеродромні вогні ВПР середньої інтенсивності з світлодіодними джерелами світла, які призначені для позначення злітного та посадкового світлових горизонтів, смуги наближення повітряного судна до злітно-посадкової смуги, для дозволу посадки повітряного судна та для позначення початку та закінчення злітно-посадкової смуги.
 1. Маяк імпульсний МІ «Фотон МІ», який призначений для візуального виявлення аеродромів, працює в проблисковому режимі роботи або в кодовому режимі роботи в усіх напрямках на дальність до 37 км.
 1. Допоміжне обладнання:

         4.1 Пульт місцевого управління ПМ, який призначений для забезпечення управління режимами роботи посадкових аеродромних вогнів ВПР змінного режиму роботи (регульованих) шляхом дискретної зміни сили світла.

         4.2 З'єднувальні кабелі електоживлення КГ 4х1,5 ВР (вилка-розетка) різних довжин, які призначені для з'єднання елементів світлосигнального обладнання та маяка імпульсного.

         4.3 Муфта з'єднувальна розподільча В1Р2, яка призначена для з'єднання кабелів КГ 4х1,5 ВР різних довжин між собою та розгортання з'єднувальних ліній.

         4.4 Бензогенератор, призначений для забезпечення електроживлення комплекту ССО.

         В залежності від схем розгортання світлосигнального обладнання і довжин злітнопосадкових смуг комплект ССО «Фотон» має декілька варіантів, в тому числі:

           «Фотон-КСМ-1» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-КСМ-2» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 3500 м;

           «Фотон-ОА» – для комплекту ССО оперативних аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-О та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-ПА» – для комплекту ССО польових аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою Луч та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-В» – для комплекту ССО вертодромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-В та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною від 500 м до 900 м;

           «Фотон-ВМ» – для комплекту ССО вертолітних майданчиків і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою ССП-ВМ та розрахованого на вертолітний майданчик розміром (50х100) м.

 

         На протязі 2016 – 2018 років ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» разом з представниками Міністерства оборони України провело необхідні випробування дослідних взірців прожекторів та комплекту світлосигнального обладнання (визначальні відомчі, підконтрольну експлуатацію, державні випробування).       

         За результатами державних випробувань вироби отримали високі оцінки в тому числі зі сторони льотних екіпажів.

         Комплект ССО та аеродромні посадкові прожектори забезпечують візуальний контакт льотних екіпажів з поверхнею злітно-посадкової смуги, розпізнавання та спостереження за нею, чіткі для розуміння на етапах заходу на посадку, при посадці, рулінні та зльоті повітряного судна в темний час доби і в сутінках, в умовах обмеженої або поганої видимості в будь-який час доби.

         Комплект ССО забезпечує чітке та точне його сприйняття складом групи керівництва польотів в зоні візуального контролю на аеродромі, що створює сприятливі умови для безпечного управління рухом на всіх ділянках злітно-посадкової смуги та руліжних доріжок.

         Застосування енергозберігаючих світлодіодних джерел світла дозволило знизити споживання електроенергії в 3 рази у порівнянні з існуючими світлосигнальними системами аеродромів, в яких застосовуються традиційні джерела світла.

         В першому кварталі 2019 року вироби прийняті на постачання до Збройних Сил України.

         В даний час завершується робота із розробки акумуляторних вогнів для освітлення вертолітних майданчиків.

         Наразі здійснюється серійне виробництво прожекторів та комплектів ССО для потреб Повітряних Сил Збройних Сил України.

         Підприємство має змогу забезпечити потребу у виробах підрозділи Сухопутних військ, Національної гвардії, Міністерства надзвичайних ситуацій та інших структур.

         ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» завершує розробку і освоєння серійного виробництва світлосигнального обладнання світлосигнальних систем аеродромів цивільної авіації із застосуванням світлодіодних джерел світла, яке включає в своєму складі:

 1. Надземні вогні керування польотом постійного випромінювання високої інтенсивності типу, в тому числі:
 • надземний прожекторний вогонь наближення центрального ряду і світлового горизонту білого кольору випромінювання;
 • надземний прожекторний вхідний вогонь ЗПС зеленого кольору випромінювання;
 • надземний прожекторний обмежувальний вогонь ЗПС червоного кольору випромінювання;
 • надземний двонаправлений бічний вогонь ЗПС білого/білого кольору випромінювання;
 • надземний двонаправлений бічний вогонь ЗПС на останніх 600м до кінця ЗПС жовтого/білого кольору випромінювання;
 • глісадний вогонь ЗПС системи РАРІ білого/червоного кольору випромінювання.
 1. Надземні вогні керування рулінням, в т.ч.:
 • надземний бічний вогонь руліжної доріжки і периметру площадки розвороту на ЗПС синього кольору випромінювання малої інтенсивності;
 • надземний вогонь захисту ЗПС проблискового режиму роботи жовтого кольору випромінювання малої інтенсивності.
 1. Аеродромні некеровані знаки.
 2. Опорні конструкції для встановлення вогнів на кришку або на голку, в тому числі:
 • кришка;
 • голка;
 • ламка муфта;
 • стійка.
 1. Система дистанційного керування та моніторингу світлодіодними світлосигнальними вогнями із застосуванням технології PLC. Забезпечує зміну середнього значення сили світла в основному промені вогнів керування польотом в діапазоні 1% – 100% від номінального значення. 


         Застосування світлодіодних джерел світла з строком служби не менше ніж 50 000 годин дозволить в рази знизити споживання електричної енергії та скоротити витрати на технічне обслуговування вогнів протягом їх строку служби (10 років).

         Підприємство гарантує працездатність виробів протягом 5 років.

         Вартість виробів ТОВ «ОСП Корпорація Ватра», як вітчизняного виробника, успішно конкурує з аналогічною продукцією імпортного виробництва.   

         До кінця 2019 року заплановано сертифікувати вироби на відповідність вимогам стандартів ІКАО.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЩОДО ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Контакти

Багатоканальний тел.:
+380 (352) 47-05-00 * (внутрішній телефон абонента)


Дирекція
тел.: +380 (352) 52-31-37
факс: +380 (352) 52-54-49

Продажі
тел.: +380 (352) 47-05-00 * 1008
vatra.market@gmail.com

Карта