Зовсім недавно, проходячи в денну пору доби біля одного з будинків у центрі міста, побачив як велика заледеніла кірка, впавши з балкона другого поверху мало не вгодила у голову чоловікові, який проходив поряд. Лише миттєва реакція врятувала життя та здоров'я чоловіка.

А це могло статися в робочий час і вже би мав місце факт настання виробничого травматизму, адже чоловік міг проходити по роботі. Тому, як страховий експерт з охорони праці, хочу дати кілька порад, щоб уберегти працівників від ймовірного травмування на вулиці.

  • не ходити під дахами будівель, а також під балконами, по можливості триматися на певній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
  • водіям не бажано в такий період припарковувати автотранспортні засоби біля балконів;
  • проходячи поряд із будинком, переконатися у відсутності загрози падіння наростів льоду;
  • якщо під час руху працівник почув зверху підозрілий шум - ні в якому разі не можна зупинятися, підіймати голову та реагувати на шум, бо можливо це почався схід снігу або крижаної брили;

Хочеться нагадати, що дотримання основних заходів безпеки дозволить працівникам уникнути фактів як виробничого, так і побутового травматизму.

Проте, якщо ж травмування людини все-таки відбулось, необхідно негайно викликати потерпілому швидку медичну допомогу. У випадку травмування працівника при виконанні трудових обов'язків, просимо потерпілого звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51 (будинок профспілок, 3-й поверх, каб. 307) відділ страхових експертів з охорони праці.

Володимир Гарин,
страховий експерт
з охорони праці ТМВ УВД ФСС України в Тернопільській області

Контакти

Багатоканальний тел.:
+380 (352) 47-05-00 * (внутрішній телефон абонента)


Дирекція
тел.: +380 (352) 52-31-37
факс: +380 (352) 52-54-49

Продажі
тел.: +380 (352) 47-05-00 * 1008
vatra.market@gmail.com

Карта