ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» набув асоційоване членство в Національній Асоціації Дорожників України!
НАДУ це незалежне громадське професійне об'єднання учасників ринку будівництва, ремонту, експлуатації доріг та суміжних галузей, що на добровільних засадах об'єднує компанії, які безпосередньо займаються дорожніми роботами.
Наразі Корпорація ВАТРА є найбільшим виробником та постачальником світлотехніки та освітлювальних приладів, зокрема прожекторів та енергоефективних світильників, на пострадянському просторі. Понад 60% своєї продукції підприємство поставляє на експорт. А система управління якістю на виробництві сертифікована за міжнародним стандартом ISO 9001.
Освітлювальні прилади ВАТРА вже давно зарекомендували себе на автодорогах, об'єктах транспортної інфраструктури, нафтогазових підприємствах, металургійних комбінатах, хімічних заводах, текстильних і харчових фабриках тощо. У доробку компанії створення прожекторної техніки для спортивних об'єктів XXII Олімпійських ігор, освітлювальних приладів для Палацу культури «Україна», Національної опери України, сесійної зали Верховної Ради України, об'єктів космодрому «Байконур» (Казахстан).
Зокрема, світильники Корпорації ВАТРА освітлюють нову автотрасу Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя та інші значимі автомагістралі нашої країни, а також освітлюють вулиці та автодороги практично у всіх містах та населенних пунктах України.
Найменування | Кількість на 01.11.2019 |
Світлодіодний модуль WU-M-475/64-NW-R70 554805.92 | 12 |
Багатожильний кабель силіконовий SIHSI | 883,83 (м.) |
Баласт BHL 1000 K200 220V (101010920446) | 43 |
Баласт BHL 2000 L 50-A2 360/380/400 V (913700218346) | 21 |
ІЗП Z 250 KD20 141581.02 | 49 |
Конденсатор 536405.88 | 30 |
Набір аварійного живлення UM/40/MH/BI | 1 |
Згідно з договором про співпрацю між ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» та Командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України підприємством протягом 2015 – 2018 років здійснено розробку, випробування і освоєння серійного виробництва сучасних засобів світлотехнічного забезпечення польотів, в тому числі аеродромних посадкових прожекторів АПП, маяка імпульсного та комплекту світлосигнального обладнання аеродромів з посадковими вогнями малої та середньої інтенсивності «Фотон» для заміни існуючого парку морально і фізично застарілого світлосигнального обладнання аеродромів державної авіації.
Підприємство раніше займалось випуском аналогічної продукції, яке було припинено у зв’язку з розпадом Радянського Союзу і відсутністю замовлень для потреб України.
Аеродромні посадкові прожектори АПП забезпечують візуальний захід повітряного судна на посадку та посадку у складних метереологічних умовах вдень та простих метеорологічних умовах вночі з метеомінімумом (100 х 1500)м. фото https://www.slovoidilo.ua/
До складу комплекту світлосигнального обладнання «Фотон» входять:
4.1 Пульт місцевого управління ПМ, який призначений для забезпечення управління режимами роботи посадкових аеродромних вогнів ВПР змінного режиму роботи (регульованих) шляхом дискретної зміни сили світла.
4.2 З'єднувальні кабелі електоживлення КГ 4х1,5 ВР (вилка-розетка) різних довжин, які призначені для з'єднання елементів світлосигнального обладнання та маяка імпульсного.
4.3 Муфта з'єднувальна розподільча В1Р2, яка призначена для з'єднання кабелів КГ 4х1,5 ВР різних довжин між собою та розгортання з'єднувальних ліній.
4.4 Бензогенератор, призначений для забезпечення електроживлення комплекту ССО.
В залежності від схем розгортання світлосигнального обладнання і довжин злітнопосадкових смуг комплект ССО «Фотон» має декілька варіантів, в тому числі:
«Фотон-КСМ-1» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;
«Фотон-КСМ-2» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 3500 м;
«Фотон-ОА» – для комплекту ССО оперативних аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-О та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;
«Фотон-ПА» – для комплекту ССО польових аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою Луч та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;
«Фотон-В» – для комплекту ССО вертодромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-В та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною від 500 м до 900 м;
«Фотон-ВМ» – для комплекту ССО вертолітних майданчиків і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою ССП-ВМ та розрахованого на вертолітний майданчик розміром (50х100) м.
На протязі 2016 – 2018 років ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» разом з представниками Міністерства оборони України провело необхідні випробування дослідних взірців прожекторів та комплекту світлосигнального обладнання (визначальні відомчі, підконтрольну експлуатацію, державні випробування).
За результатами державних випробувань вироби отримали високі оцінки в тому числі зі сторони льотних екіпажів.
Комплект ССО та аеродромні посадкові прожектори забезпечують візуальний контакт льотних екіпажів з поверхнею злітно-посадкової смуги, розпізнавання та спостереження за нею, чіткі для розуміння на етапах заходу на посадку, при посадці, рулінні та зльоті повітряного судна в темний час доби і в сутінках, в умовах обмеженої або поганої видимості в будь-який час доби.
Комплект ССО забезпечує чітке та точне його сприйняття складом групи керівництва польотів в зоні візуального контролю на аеродромі, що створює сприятливі умови для безпечного управління рухом на всіх ділянках злітно-посадкової смуги та руліжних доріжок.
Застосування енергозберігаючих світлодіодних джерел світла дозволило знизити споживання електроенергії в 3 рази у порівнянні з існуючими світлосигнальними системами аеродромів, в яких застосовуються традиційні джерела світла.
В першому кварталі 2019 року вироби прийняті на постачання до Збройних Сил України.
В даний час завершується робота із розробки акумуляторних вогнів для освітлення вертолітних майданчиків.
Наразі здійснюється серійне виробництво прожекторів та комплектів ССО для потреб Повітряних Сил Збройних Сил України.
Підприємство має змогу забезпечити потребу у виробах підрозділи Сухопутних військ, Національної гвардії, Міністерства надзвичайних ситуацій та інших структур.
ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» завершує розробку і освоєння серійного виробництва світлосигнального обладнання світлосигнальних систем аеродромів цивільної авіації із застосуванням світлодіодних джерел світла, яке включає в своєму складі:
Застосування світлодіодних джерел світла з строком служби не менше ніж 50 000 годин дозволить в рази знизити споживання електричної енергії та скоротити витрати на технічне обслуговування вогнів протягом їх строку служби (10 років).
Підприємство гарантує працездатність виробів протягом 5 років.
Вартість виробів ТОВ «ОСП Корпорація Ватра», як вітчизняного виробника, успішно конкурує з аналогічною продукцією імпортного виробництва.
До кінця 2019 року заплановано сертифікувати вироби на відповідність вимогам стандартів ІКАО.
ДЕТАЛЬНІШЕ ЩОДО ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
Зовсім недавно, проходячи в денну пору доби біля одного з будинків у центрі міста, побачив як велика заледеніла кірка, впавши з балкона другого поверху мало не вгодила у голову чоловікові, який проходив поряд. Лише миттєва реакція врятувала життя та здоров'я чоловіка.
А це могло статися в робочий час і вже би мав місце факт настання виробничого травматизму, адже чоловік міг проходити по роботі. Тому, як страховий експерт з охорони праці, хочу дати кілька порад, щоб уберегти працівників від ймовірного травмування на вулиці.
Хочеться нагадати, що дотримання основних заходів безпеки дозволить працівникам уникнути фактів як виробничого, так і побутового травматизму.
Проте, якщо ж травмування людини все-таки відбулось, необхідно негайно викликати потерпілому швидку медичну допомогу. У випадку травмування працівника при виконанні трудових обов'язків, просимо потерпілого звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51 (будинок профспілок, 3-й поверх, каб. 307) відділ страхових експертів з охорони праці.
Володимир Гарин,
страховий експерт з охорони праці ТМВ УВД ФСС України в Тернопільській області