Корпорація "ВАТРА" є вітчизняним розробником та виробником енергоекономних та ефективних освітлювальних приладів практично для всіх сфер використання.
       Одним з потужних напрямків діяльності є виробництво АЕРОДРОМНОГО ОСВІТЛЕННЯ.
       Серед освоєної номенклатури виробів постійно з'являються нові розробки. Представляємо новинку - для аеродромів державної та цивільної авіації розроблено систему дистанційного управління злітно-посадковими вогнями з допомогою спеціального програмного забезпечення. Крім того передбачено виконання з можливістю керування освітленням переносних акумуляторних посадкових вогнів для майданчиків зльоту-посадки гвинтокрилів безпосередньо з борту літального апарату.
Корпорація "ВАТРА" приймає участь у виставці elcomUkraine

14...16 вересня, 2021 року
«ВЦ КиївЕкспоПлаза», вул. Амстердамська 1, с. Березівка, Київська обл., Житомирська траса М-06
від станції метро "Житомирська" організовано безкоштовний трансфер на територію виставки і назад кожні 15хв. з 9:30 до 17:00


Запрошуємо відвідати наш стенд!

Натиснувши банер, Ви отримаєте «Запрошення на виставку» - електронне запрошення для наших гостей.
Роздрукувавши або пред'явивши його в електронному вигляді, Ви зможете безкоштовно відвідати виставку та наш стенд.
 

До зустрічі!
Корпорація "ВАТРА" продовжує реалізацію своєї стратегічної програми співпраці з потужними навчальними та науковими інституціями України. Так, в рамках такої стратегії, в листопаді 2019 року, наші спеціалісти - менеджер у співпраці з проектними організаціями, кандидат технічних наук Осадца Ярослав та заступник директора служби збуту Сіропол Сергій відвідали Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.
Ініціатива зустрічі належить доценту кафедри електроенергетики, електротехніки і електромеханіки Інституту архітектури, будівництва  та енергетики Соломчаку О.В., а завідувач кафедри, професор Костишин В.С. та перший проректор, професор Мандрик О.М. посприяли становленню нашої ділової співпраці.

На базі кафедри ЕЕМ, проведено семінар-презентацію нашого підприємства та світлотехнічної продукції. На зустрічі були присутні викладачі та студенти кафедри ЕЕМ, запрошені представники проектних організацій Івано-Франківська, екс-директор КП «Івано-Франківськміськсвітло», а нині секретар Івано-Франківської міськради Синишин В.І.

Зокрема, учасники зустрічі доповнили свої знання інформацією про історію виробництва світлотехнічної продукції в Україні, а також щодо сучасних тенденцій в галузі освітлення. Ми представили взірці сучасних енергоефективних світлодіодних світильників, в т.ч. світлодіодних вибухозахищених світильників, які так потрібні нафтогазовій галузі України. Розмова була насиченою та цікавою. Було багато запитань та відповідей, адже це так важливо щоб наші майбутні спеціалісти в галузі добутку та переробки нафти і газу знали як правильно організувати на своїх робочих дільницях якісне, комфортне та енергоекономне освітлення.Наші скромні подарунки кафедрі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, а це взірці вибухозахищених світлодіодних світильників, відтепер будуть наочно використовуватись під час викладання дисципліни «Електроосвітлювальні установки» для студентів ІФНТУНГ, слухачів курсів підвищення кваліфікації, в курсовому й дипломному проектуванні. А це значно підвищить саме практичні знання будови і принципів роботи такого важливого, складного і ефективного світлотехнічного обладнання.
* при створенні цієї новини використано матеріали веб-сайту ІФНТУНГ

ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» набув асоційоване членство в Національній Асоціації Дорожників України!

НАДУ це незалежне громадське професійне об'єднання учасників ринку будівництва, ремонту, експлуатації доріг та суміжних галузей, що на добровільних засадах об'єднує компанії, які безпосередньо займаються дорожніми роботами.
Наразі Корпорація ВАТРА є найбільшим виробником та постачальником світлотехніки та освітлювальних приладів, зокрема прожекторів та енергоефективних світильників, на пострадянському просторі. Понад 60% своєї продукції підприємство поставляє на експорт. А система управління якістю на виробництві сертифікована за міжнародним стандартом ISO 9001.

Освітлювальні прилади ВАТРА вже давно зарекомендували себе на автодорогах, об'єктах транспортної інфраструктури, нафтогазових підприємствах, металургійних комбінатах, хімічних заводах, текстильних і харчових фабриках тощо. У доробку компанії створення прожекторної техніки для спортивних об'єктів XXII Олімпійських ігор, освітлювальних приладів для Палацу культури «Україна», Національної опери України, сесійної зали Верховної Ради України, об'єктів космодрому «Байконур» (Казахстан).

Зокрема, світильники Корпорації ВАТРА освітлюють нову автотрасу Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя та інші значимі автомагістралі нашої країни, а також освітлюють вулиці та автодороги практично у всіх містах та населенних пунктах України.

         Згідно з договором про співпрацю між ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» та Командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України підприємством протягом 2015 – 2018 років здійснено розробку, випробування і освоєння серійного виробництва сучасних засобів світлотехнічного забезпечення польотів, в тому числі аеродромних посадкових прожекторів АПП, маяка імпульсного та комплекту світлосигнального обладнання аеродромів з посадковими вогнями малої та середньої інтенсивності «Фотон» для заміни існуючого парку морально і фізично застарілого світлосигнального обладнання аеродромів державної авіації.

         Підприємство раніше займалось випуском аналогічної продукції, яке було припинено у зв’язку з розпадом Радянського Союзу і відсутністю замовлень для потреб України.

         Аеродромні посадкові прожектори АПП забезпечують візуальний захід повітряного судна на посадку та посадку у складних метереологічних умовах вдень та простих метеорологічних умовах вночі з метеомінімумом (100 х 1500)м.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        фото https://www.slovoidilo.ua/
До складу комплекту світлосигнального обладнання «Фотон» входять:

 1. Посадкові аеродромні вогні ВКО малої інтенсивності з світлодіодними джерелами світла, які призначені для позначення злітно-посадкової смуги та периметру руліжних доріжок.
 1. Посадкові аеродромні вогні ВПР середньої інтенсивності з світлодіодними джерелами світла, які призначені для позначення злітного та посадкового світлових горизонтів, смуги наближення повітряного судна до злітно-посадкової смуги, для дозволу посадки повітряного судна та для позначення початку та закінчення злітно-посадкової смуги.
 1. Маяк імпульсний МІ «Фотон МІ», який призначений для візуального виявлення аеродромів, працює в проблисковому режимі роботи або в кодовому режимі роботи в усіх напрямках на дальність до 37 км.
 1. Допоміжне обладнання:

         4.1 Пульт місцевого управління ПМ, який призначений для забезпечення управління режимами роботи посадкових аеродромних вогнів ВПР змінного режиму роботи (регульованих) шляхом дискретної зміни сили світла.

         4.2 З'єднувальні кабелі електоживлення КГ 4х1,5 ВР (вилка-розетка) різних довжин, які призначені для з'єднання елементів світлосигнального обладнання та маяка імпульсного.

         4.3 Муфта з'єднувальна розподільча В1Р2, яка призначена для з'єднання кабелів КГ 4х1,5 ВР різних довжин між собою та розгортання з'єднувальних ліній.

         4.4 Бензогенератор, призначений для забезпечення електроживлення комплекту ССО.

         В залежності від схем розгортання світлосигнального обладнання і довжин злітнопосадкових смуг комплект ССО «Фотон» має декілька варіантів, в тому числі:

           «Фотон-КСМ-1» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-КСМ-2» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 3500 м;

           «Фотон-ОА» – для комплекту ССО оперативних аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-О та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-ПА» – для комплекту ССО польових аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою Луч та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-В» – для комплекту ССО вертодромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-В та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною від 500 м до 900 м;

           «Фотон-ВМ» – для комплекту ССО вертолітних майданчиків і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою ССП-ВМ та розрахованого на вертолітний майданчик розміром (50х100) м.

 

         На протязі 2016 – 2018 років ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» разом з представниками Міністерства оборони України провело необхідні випробування дослідних взірців прожекторів та комплекту світлосигнального обладнання (визначальні відомчі, підконтрольну експлуатацію, державні випробування).       

         За результатами державних випробувань вироби отримали високі оцінки в тому числі зі сторони льотних екіпажів.

         Комплект ССО та аеродромні посадкові прожектори забезпечують візуальний контакт льотних екіпажів з поверхнею злітно-посадкової смуги, розпізнавання та спостереження за нею, чіткі для розуміння на етапах заходу на посадку, при посадці, рулінні та зльоті повітряного судна в темний час доби і в сутінках, в умовах обмеженої або поганої видимості в будь-який час доби.

         Комплект ССО забезпечує чітке та точне його сприйняття складом групи керівництва польотів в зоні візуального контролю на аеродромі, що створює сприятливі умови для безпечного управління рухом на всіх ділянках злітно-посадкової смуги та руліжних доріжок.

         Застосування енергозберігаючих світлодіодних джерел світла дозволило знизити споживання електроенергії в 3 рази у порівнянні з існуючими світлосигнальними системами аеродромів, в яких застосовуються традиційні джерела світла.

         В першому кварталі 2019 року вироби прийняті на постачання до Збройних Сил України.

         В даний час завершується робота із розробки акумуляторних вогнів для освітлення вертолітних майданчиків.

         Наразі здійснюється серійне виробництво прожекторів та комплектів ССО для потреб Повітряних Сил Збройних Сил України.

         Підприємство має змогу забезпечити потребу у виробах підрозділи Сухопутних військ, Національної гвардії, Міністерства надзвичайних ситуацій та інших структур.

         ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» завершує розробку і освоєння серійного виробництва світлосигнального обладнання світлосигнальних систем аеродромів цивільної авіації із застосуванням світлодіодних джерел світла, яке включає в своєму складі:

 1. Надземні вогні керування польотом постійного випромінювання високої інтенсивності типу, в тому числі:
 • надземний прожекторний вогонь наближення центрального ряду і світлового горизонту білого кольору випромінювання;
 • надземний прожекторний вхідний вогонь ЗПС зеленого кольору випромінювання;
 • надземний прожекторний обмежувальний вогонь ЗПС червоного кольору випромінювання;
 • надземний двонаправлений бічний вогонь ЗПС білого/білого кольору випромінювання;
 • надземний двонаправлений бічний вогонь ЗПС на останніх 600м до кінця ЗПС жовтого/білого кольору випромінювання;
 • глісадний вогонь ЗПС системи РАРІ білого/червоного кольору випромінювання.
 1. Надземні вогні керування рулінням, в т.ч.:
 • надземний бічний вогонь руліжної доріжки і периметру площадки розвороту на ЗПС синього кольору випромінювання малої інтенсивності;
 • надземний вогонь захисту ЗПС проблискового режиму роботи жовтого кольору випромінювання малої інтенсивності.
 1. Аеродромні некеровані знаки.
 2. Опорні конструкції для встановлення вогнів на кришку або на голку, в тому числі:
 • кришка;
 • голка;
 • ламка муфта;
 • стійка.
 1. Система дистанційного керування та моніторингу світлодіодними світлосигнальними вогнями із застосуванням технології PLC. Забезпечує зміну середнього значення сили світла в основному промені вогнів керування польотом в діапазоні 1% – 100% від номінального значення. 


         Застосування світлодіодних джерел світла з строком служби не менше ніж 50 000 годин дозволить в рази знизити споживання електричної енергії та скоротити витрати на технічне обслуговування вогнів протягом їх строку служби (10 років).

         Підприємство гарантує працездатність виробів протягом 5 років.

         Вартість виробів ТОВ «ОСП Корпорація Ватра», як вітчизняного виробника, успішно конкурує з аналогічною продукцією імпортного виробництва.   

         До кінця 2019 року заплановано сертифікувати вироби на відповідність вимогам стандартів ІКАО.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЩОДО ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Контакти

Багатоканальний тел.:
+380 (352) 47-05-00 * (внутрішній телефон абонента)


Дирекція
тел.: +380 (352) 52-31-37
факс: +380 (352) 52-54-49

Продажі
тел.: +380 (352) 47-05-00 * 1008
vatra.market@gmail.com

Карта