Корпорація "ВАТРА" продовжує реалізацію своєї стратегічної програми співпраці з потужними навчальними та науковими інституціями України. Так, в рамках такої стратегії, в листопаді 2019 року, наші спеціалісти - менеджер у співпраці з проектними організаціями, кандидат технічних наук Осадца Ярослав та заступник директора служби збуту Сіропол Сергій відвідали Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.
Ініціатива зустрічі належить доценту кафедри електроенергетики, електротехніки і електромеханіки Інституту архітектури, будівництва  та енергетики Соломчаку О.В., а завідувач кафедри, професор Костишин В.С. та перший проректор, професор Мандрик О.М. посприяли становленню нашої ділової співпраці.

На базі кафедри ЕЕМ, проведено семінар-презентацію нашого підприємства та світлотехнічної продукції. На зустрічі були присутні викладачі та студенти кафедри ЕЕМ, запрошені представники проектних організацій Івано-Франківська, екс-директор КП «Івано-Франківськміськсвітло», а нині секретар Івано-Франківської міськради Синишин В.І.

Зокрема, учасники зустрічі доповнили свої знання інформацією про історію виробництва світлотехнічної продукції в Україні, а також щодо сучасних тенденцій в галузі освітлення. Ми представили взірці сучасних енергоефективних світлодіодних світильників, в т.ч. світлодіодних вибухозахищених світильників, які так потрібні нафтогазовій галузі України. Розмова була насиченою та цікавою. Було багато запитань та відповідей, адже це так важливо щоб наші майбутні спеціалісти в галузі добутку та переробки нафти і газу знали як правильно організувати на своїх робочих дільницях якісне, комфортне та енергоекономне освітлення.Наші скромні подарунки кафедрі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, а це взірці вибухозахищених світлодіодних світильників, відтепер будуть наочно використовуватись під час викладання дисципліни «Електроосвітлювальні установки» для студентів ІФНТУНГ, слухачів курсів підвищення кваліфікації, в курсовому й дипломному проектуванні. А це значно підвищить саме практичні знання будови і принципів роботи такого важливого, складного і ефективного світлотехнічного обладнання.
* при створенні цієї новини використано матеріали веб-сайту ІФНТУНГ

         Згідно з договором про співпрацю між ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» та Командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України підприємством протягом 2015 – 2018 років здійснено розробку, випробування і освоєння серійного виробництва сучасних засобів світлотехнічного забезпечення польотів, в тому числі аеродромних посадкових прожекторів АПП, маяка імпульсного та комплекту світлосигнального обладнання аеродромів з посадковими вогнями малої та середньої інтенсивності «Фотон» для заміни існуючого парку морально і фізично застарілого світлосигнального обладнання аеродромів державної авіації.

         Підприємство раніше займалось випуском аналогічної продукції, яке було припинено у зв’язку з розпадом Радянського Союзу і відсутністю замовлень для потреб України.

         Аеродромні посадкові прожектори АПП забезпечують візуальний захід повітряного судна на посадку та посадку у складних метереологічних умовах вдень та простих метеорологічних умовах вночі з метеомінімумом (100 х 1500)м.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        фото https://www.slovoidilo.ua/
До складу комплекту світлосигнального обладнання «Фотон» входять:

 1. Посадкові аеродромні вогні ВКО малої інтенсивності з світлодіодними джерелами світла, які призначені для позначення злітно-посадкової смуги та периметру руліжних доріжок.
 1. Посадкові аеродромні вогні ВПР середньої інтенсивності з світлодіодними джерелами світла, які призначені для позначення злітного та посадкового світлових горизонтів, смуги наближення повітряного судна до злітно-посадкової смуги, для дозволу посадки повітряного судна та для позначення початку та закінчення злітно-посадкової смуги.
 1. Маяк імпульсний МІ «Фотон МІ», який призначений для візуального виявлення аеродромів, працює в проблисковому режимі роботи або в кодовому режимі роботи в усіх напрямках на дальність до 37 км.
 1. Допоміжне обладнання:

         4.1 Пульт місцевого управління ПМ, який призначений для забезпечення управління режимами роботи посадкових аеродромних вогнів ВПР змінного режиму роботи (регульованих) шляхом дискретної зміни сили світла.

         4.2 З'єднувальні кабелі електоживлення КГ 4х1,5 ВР (вилка-розетка) різних довжин, які призначені для з'єднання елементів світлосигнального обладнання та маяка імпульсного.

         4.3 Муфта з'єднувальна розподільча В1Р2, яка призначена для з'єднання кабелів КГ 4х1,5 ВР різних довжин між собою та розгортання з'єднувальних ліній.

         4.4 Бензогенератор, призначений для забезпечення електроживлення комплекту ССО.

         В залежності від схем розгортання світлосигнального обладнання і довжин злітнопосадкових смуг комплект ССО «Фотон» має декілька варіантів, в тому числі:

           «Фотон-КСМ-1» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-КСМ-2» – для комплекту ССО аеродромів базування авіації і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-1 та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 3500 м;

           «Фотон-ОА» – для комплекту ССО оперативних аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-О та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-ПА» – для комплекту ССО польових аеродромів і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою Луч та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м;

           «Фотон-В» – для комплекту ССО вертодромів і розгортання світлосигнального обладнання з регульованими вогнями ВПР за схемою ССП-В та розрахованого на злітно-посадкову смугу довжиною від 500 м до 900 м;

           «Фотон-ВМ» – для комплекту ССО вертолітних майданчиків і розгортання світлосигнального обладнання з вогнями ВПР постійного режиму роботи за схемою ССП-ВМ та розрахованого на вертолітний майданчик розміром (50х100) м.

 

         На протязі 2016 – 2018 років ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» разом з представниками Міністерства оборони України провело необхідні випробування дослідних взірців прожекторів та комплекту світлосигнального обладнання (визначальні відомчі, підконтрольну експлуатацію, державні випробування).       

         За результатами державних випробувань вироби отримали високі оцінки в тому числі зі сторони льотних екіпажів.

         Комплект ССО та аеродромні посадкові прожектори забезпечують візуальний контакт льотних екіпажів з поверхнею злітно-посадкової смуги, розпізнавання та спостереження за нею, чіткі для розуміння на етапах заходу на посадку, при посадці, рулінні та зльоті повітряного судна в темний час доби і в сутінках, в умовах обмеженої або поганої видимості в будь-який час доби.

         Комплект ССО забезпечує чітке та точне його сприйняття складом групи керівництва польотів в зоні візуального контролю на аеродромі, що створює сприятливі умови для безпечного управління рухом на всіх ділянках злітно-посадкової смуги та руліжних доріжок.

         Застосування енергозберігаючих світлодіодних джерел світла дозволило знизити споживання електроенергії в 3 рази у порівнянні з існуючими світлосигнальними системами аеродромів, в яких застосовуються традиційні джерела світла.

         В першому кварталі 2019 року вироби прийняті на постачання до Збройних Сил України.

         В даний час завершується робота із розробки акумуляторних вогнів для освітлення вертолітних майданчиків.

         Наразі здійснюється серійне виробництво прожекторів та комплектів ССО для потреб Повітряних Сил Збройних Сил України.

         Підприємство має змогу забезпечити потребу у виробах підрозділи Сухопутних військ, Національної гвардії, Міністерства надзвичайних ситуацій та інших структур.

         ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» завершує розробку і освоєння серійного виробництва світлосигнального обладнання світлосигнальних систем аеродромів цивільної авіації із застосуванням світлодіодних джерел світла, яке включає в своєму складі:

 1. Надземні вогні керування польотом постійного випромінювання високої інтенсивності типу, в тому числі:
 • надземний прожекторний вогонь наближення центрального ряду і світлового горизонту білого кольору випромінювання;
 • надземний прожекторний вхідний вогонь ЗПС зеленого кольору випромінювання;
 • надземний прожекторний обмежувальний вогонь ЗПС червоного кольору випромінювання;
 • надземний двонаправлений бічний вогонь ЗПС білого/білого кольору випромінювання;
 • надземний двонаправлений бічний вогонь ЗПС на останніх 600м до кінця ЗПС жовтого/білого кольору випромінювання;
 • глісадний вогонь ЗПС системи РАРІ білого/червоного кольору випромінювання.
 1. Надземні вогні керування рулінням, в т.ч.:
 • надземний бічний вогонь руліжної доріжки і периметру площадки розвороту на ЗПС синього кольору випромінювання малої інтенсивності;
 • надземний вогонь захисту ЗПС проблискового режиму роботи жовтого кольору випромінювання малої інтенсивності.
 1. Аеродромні некеровані знаки.
 2. Опорні конструкції для встановлення вогнів на кришку або на голку, в тому числі:
 • кришка;
 • голка;
 • ламка муфта;
 • стійка.
 1. Система дистанційного керування та моніторингу світлодіодними світлосигнальними вогнями із застосуванням технології PLC. Забезпечує зміну середнього значення сили світла в основному промені вогнів керування польотом в діапазоні 1% – 100% від номінального значення. 


         Застосування світлодіодних джерел світла з строком служби не менше ніж 50 000 годин дозволить в рази знизити споживання електричної енергії та скоротити витрати на технічне обслуговування вогнів протягом їх строку служби (10 років).

         Підприємство гарантує працездатність виробів протягом 5 років.

         Вартість виробів ТОВ «ОСП Корпорація Ватра», як вітчизняного виробника, успішно конкурує з аналогічною продукцією імпортного виробництва.   

         До кінця 2019 року заплановано сертифікувати вироби на відповідність вимогам стандартів ІКАО.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЩОДО ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Зовсім недавно, проходячи в денну пору доби біля одного з будинків у центрі міста, побачив як велика заледеніла кірка, впавши з балкона другого поверху мало не вгодила у голову чоловікові, який проходив поряд. Лише миттєва реакція врятувала життя та здоров'я чоловіка.

А це могло статися в робочий час і вже би мав місце факт настання виробничого травматизму, адже чоловік міг проходити по роботі. Тому, як страховий експерт з охорони праці, хочу дати кілька порад, щоб уберегти працівників від ймовірного травмування на вулиці.

 • не ходити під дахами будівель, а також під балконами, по можливості триматися на певній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
 • водіям не бажано в такий період припарковувати автотранспортні засоби біля балконів;
 • проходячи поряд із будинком, переконатися у відсутності загрози падіння наростів льоду;
 • якщо під час руху працівник почув зверху підозрілий шум - ні в якому разі не можна зупинятися, підіймати голову та реагувати на шум, бо можливо це почався схід снігу або крижаної брили;

Хочеться нагадати, що дотримання основних заходів безпеки дозволить працівникам уникнути фактів як виробничого, так і побутового травматизму.

Проте, якщо ж травмування людини все-таки відбулось, необхідно негайно викликати потерпілому швидку медичну допомогу. У випадку травмування працівника при виконанні трудових обов'язків, просимо потерпілого звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51 (будинок профспілок, 3-й поверх, каб. 307) відділ страхових експертів з охорони праці.

Володимир Гарин,
страховий експерт
з охорони праці ТМВ УВД ФСС України в Тернопільській області

Найменування Кількість на 01.11.2019
Світлодіодний модуль WU-M-475/64-NW-R70 554805.92 12
Багатожильний кабель силіконовий SIHSI 883,83 (м.)
Баласт BHL 1000 K200 220V (101010920446) 43
Баласт BHL 2000 L 50-A2 360/380/400 V (913700218346) 21
ІЗП Z 250 KD20 141581.02 49
Конденсатор 536405.88 30
Набір аварійного живлення UM/40/MH/BI 1

ОТРИМАТИ ФАЙЛ ПЕРЕЛІК З ЦІНАМИ VATRA-2019_sale.xls

щодо додаткових питань звертайтесь: Юрій, тел. (0-67) 345-41-86, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА
ДО КОЛЕКТИВУ «ВАТРИ»
З НАГОДИ ШІСТДЕСЯТИРІЧНОГО ЮВІЛЕЮ.
Прийміть найщиріші вітання з нагоди 60-річного ювілею «ВАТРИ». За цими швидкоплинними літами криється нелегкий шлях утвердження своїх принципів, пошуків і звершень, зростання та примноження наших здобутків… За роки, що минули, напрацьовано великий досвід, створено висококваліфікований колектив фахівців. «ВАТРА» стала яскравим прикладом плідної і наполегливої праці, помноженої на високий професіоналізм. Це були роки нашого спільного становлення і зростання.

Глибоко вдячний нашим старшим наставникам, які у важкі часи привносили дух і світло у наше майбуття. Ви – обереги рідної «ВАТРИ», її традицій. Ви завжди збільшували потужний діловий потенціал нашого талановитого колективу, допомагаючи сягнути всіх вершин, про які завжди мріяли і до яких прагнули. Ми високо цінуємо вас, дорогі наші ветерани! Адже ви примножували славу «ВАТРИ» жертовною світлою працею, розвивали підприємство. Щиро дякую вам за плідну роботу упродовж багатьох років.

Висловлюю глибоку повагу і шану всьому колективу «ВАТРИ». Вам випала нелегка, та водночас почесна місія – завжди бути першопрохідцями. Завдяки Вашій невтомній праці, наш колектив пройшов великий і славний шлях, переживши кардинальні зміни суспільно-політичного й економічного ладу, безліч реорганізацій. І на цьому шляху не зрадив своєму призначенню зберегти завод та отримав нові імпульси в сучасних умовах незалежної України.

Завдяки вам наше підприємство завжди було осередком національної самосвідомості і флагманом української економіки. Я пишаюся тим, що Бог дарував мені можливість працювати в такому колективі. Нехай і надалі ваша праця, досвід і професіоналізм, величезний творчий та інтелектуальний потенціал приносять користь рідному краю і державі загалом. Нехай завжди зігріває вас тепло людської подяки за добрі справи в ім’я українського народу.

У нас чудова молодь, яка активно включається в роботу і завойовує повагу в колективі. Вона чітко виконує поставлені завдання і швидко вчиться. В неї цікаві пропозиції щодо вдосконалення виробництва. Тому віримо в її потенціал, бо саме з нею «ВАТРА» піде у майбутнє.
За останні роки було докладено багато зусиль для того, щоб закріпити за собою провідні позиції на нових ринках. І ці зусилля мають успіх. За це сердечна подяка всім співробітникам корпорації. Ця річниця – особлива вже з огляду на те, що нашій компанії, завдяки вам, вдалося освоїти новітні світлодіодні системи з великим терміном експлуатації, широкою сферою застосування і високим класом економії електроенергії.

Тож, нехай у нашому колективі завжди панує злагода, взаєморозуміння і творча атмосфера. Зичу всім колегам довголіття, процвітання, творчих злетів, достатку вашим родинам, подальшої наснаги для здійснення всіх далекосяжних планів. Хай надалі Вашими супутниками будуть успіх і добро! Благополуччя Вам, шановні друзі, найкращих перспектив на кожен подальший день! Хай її Величність Удача завжди буде разом з вами в усіх починаннях, відкриваючи обрії нових можливостей і досягнень.

Упевнений, що ви обов’язково збережете добрі традиції, які склалися, для майбутніх поколінь. Вірю, що мине 10...20...50... років, а «ВАТРА» залишатиметься лідером світлотехнічної промисловості не лише в Україні, а й у світі. Вірю, що ваш професіоналізм принесе свої плоди, що ми здолаємо всі перешкоди і зробимо нашу «ВАТРУ» багатою і потужною компанією.

Сердечно бажаю вам оптимізму, здійснення усіх намірів і сподівань в ім’я розквіту України, на благо нашої рідної «ВАТРИ». Від усього серця зичу, аби Господь завжди оберігав і підтримував вас у всіх справах, щедро дарував міцне здоров'я, творчу наснагу, радість, усе необхідне для справжнього щастя Вам, Вашим рідним і близьким.

Нехай же чисті джерела рідної української землі причащають вас щедрою любов’ю, вірою, надією та доброю силою для досягнення нових життєвих і творчих доріг. А ще, неусипної Божої опіки над вами та нашою рідною «ВАТРОЮ» і многая-многая літа!
З повагою
Василь Щиренко,
генеральний директор.

 
відеосюжет присвячений ювілею ВАТРИ

Контакти

Багатоканальний тел.:
+380 (352) 47-05-00 * (внутрішній телефон абонента)


Дирекція
тел.: +380 (352) 52-31-37
факс: +380 (352) 52-54-49

Продажі
тел.: +380 (352) 47-05-00 * 1008
vatra.market@gmail.com

Карта